Zakończyła się czternasta edycja Obozu Letniego Fight Zone

Kategorie: OfertaSport

48 uczestników z 5-osobową kadrą wychowawców i trenerów, łącznie 22 godziny zajęć sportowych, w tym kickboxing z podziałem na dwie grupy, gry zespołowe, zajęcia ogólnorozwojowe, gry integracyjne i zabawy ruchowe. Oferta Obozu "Fight Zone" 2020 była jak zwykle bogata. Oprócz treningów Obozowicze mieli do dyspozycji basen, który był dla nich regeneracją i relaksem po treningach. Pierwszego dnia Obozu odbyła się dyskoteka z DJ i efektownymi światłami, natomiast przedostatniego dnia - ognisko z kiełbaskami i podsumowanie aktywnego wypoczynku. Obóz zgłoszony i zatwierdzony był w Kuratorium Oświaty i podlegał kontroli tej Instytucji oraz Sanepidu. 

W całości zrealizowano zamierzony progam Obozu - zarówno w aspekcie sportowym, jak i rekreacyjnym. Obozowicze oprócz treningów kickboxingu, mieli zapewnione atrakcje:

  • nocne poszukiwania Bursztynu (Akademia Bursztynu w godz. 22:00 - 23:00, gr. starsza) oraz powrót z poszukiwań lasem
  • wyjazd do Stegny do Parku Linowego
  • Kajaki i rowery wodne
  • preelekcję nt. bursztynu,
  • dojazd meleksami nad morze, zażywanie kąpieli morskiej, plażowanie,

Ośrodek Wypoczynkowy ALGA po raz kolejny spełnił oczekiwania zarówno Obozowiczów, jak i organizatorów Obozu "Fight Zone", którymi była w tym roku po raz pierwszy Akademia Promocji Sportu i Rekreacji RaVKar oraz Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, które zapewniło nam wykwalifikowaną kadrę wychowawców. W ośrodku ALGA zapewniono grupie całodzienne smaczne wyżywienie oraz owoce, jogurty i desery. Tradycyjnie już wręczono wyróżnienia szczególnie aktywnym i zaangażowanym uczestnikom Obozu. Nagrody ufundował sklep internetowy RaVKar (torby sportowe, odzież i sprzęt do kickboxingu). Wyróżnienia otrzymali członkowie Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego: Daria Kwaśny, Róża Pawlak, Maksymilian Kalkowski, Daniel Gurski, Igor Miotk, Agata Drewa, Patryk Syldatk. 

Podczas Obozu odbył się również Egzamin na stopnie uczniowskie w kickboxingu, podwyższający kwalifikacje w tym sporcie. Do tego sprawdzianu przystąpiła rekordowa ilość kandydatów na wyższe stopnie uczniowskie, zdająca podczas Obozu. Aż 35 osób uzyskało nominacje na wyższe stopnie szkoleniowe. Na wysokie 5 stopnie uczniowskie pomyślnie egzamin przeszły 3 osoby ze stażem treningowym minimum 4 lata, tj. Patryk Szyca - staż 4 lata, Tobiasz Roda - staż 7 lat (zdobywca Pucharu Polski kadetów młodszych w kickboxingu) oraz Żaneta Stenka - staż 8 lat (Mistrzyni Polski kadetek starszych). Zawodnicy za zdany egzamin na 5 st. otrzymali również zielone pasy. Egzamin na zielony pas łącznie trwał 4 godziny (w tym bieganie 6 km).

Każdy Obozowicz otrzymał koszulkę okolicznościową, a także upominki i gadżety sportowe od Sponsora Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego - OPEC GDYNIA. Bezpieczną podróż do Sztutowa oraz powrót zapewniła Firma z Wejherowa - Przewozy autokarowe TRANS-BUS Mateusz Makurat. Gorąco polecamy tego przewoźnika jako firmę bezpieczną i solidną na wszelkie wycieczki, wyjazdy sportowe, rekreacyjne i nie tylko!

RaVKar Akademia i Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe gorąco dziękują Obozowiczom za udział w naszym czternastym Obozie Letnim, Rodzicom dziękujemy za zaufanie, a kadrze trenerskiej i wychowawczej za wykonany ogrom pracy, poświęcenie, fachowość, ciągłą gotowość i opiekę nad Obozowiczami! Podziękowania kierujemy także do Pani Żanety Michałkiewicz-Biernackiej za wieloletnią współpracę przy organizacji obozów, a właścicielom i pracownikom Ośrodka ALGA w Sztutowie za serdeczne przyjęcie i najlepszą obsługę!

Już dziś zapraszamy na zimowy obóz, który odbędzie się w Mikoszewie prawdopodobnie w pierwszym tygodniu ferii zimowych. KICKBOXING WINTER CAMP III przeznaczone jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10-15 lat. Wkrótce więcej informacji. Zapraszamy na stronę FB Obozów, gdzie na bieżąco umieszczano zdjęcia z Obozu. Wkrótce również galeria zdjęć.

Zdradzamy, że XV Obóz Letni "Fight Zone" odbędzie się prawdopodobnie w zmienionej formie. Na Obóz Letni zaprosimy dzieci w wieku 7-12 lat (I turnus), natomiast zaraz po letnim wypoczynku dla dzieci, odbędzie się KICKBOXING CAMP IV (II turnus), na który zaprosimy dzieci i młodzież w wieku 12+ . 

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!