Zaproszenie na obozy letnie 2021

 

Drodzy Klubowicze Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego,

sportowcy, sympatycy, osoby, które chcą poznać wspaniały sport - kickboxing...

Nieprzerwanie od 2007 roku Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe (wcześniej pod nazwą Klub Sportowy Fight Zone), organizuje obozy letnie dla członków swojego Klubu i nie tylko. Pierwszy, historyczny obóz odbył się w Jastrzębiej Górze (sierpień 2007) i wzięło w nim udział blisko 20 osób. Dwie kolejne edycje odbyły się w Pasymiu (2008, 2009). Przez kilka lat szukaliśmy najbardziej dogodnego miejsca, które umożliwi nam jak najszerszą i jak najciekawszą realizację programu obozowego. W późniejszych latach gościliśmy we Wielu, w Białym Borze, Tucholi, Człuchowie, Nowęcinie, Mikoszewie, Stężycy, a od kilku już sezonów jesteśmy w Sztutowie. Od 2020 roku Obóz organizowany jest wspólnie przez Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz RaVKar Akademię Promocji Sportu i Rekreacji. 

Niektóre atrakcje i możliwości Ośrodka ALGA

Tę miejscowość zdecydowanie polubiliśmy najbardziej. W ośrodku ALGA w Sztutowie możemy liczyć na uczynną, serdeczną i profesjonalną obsługę, smaczne posiłki, komfortowe pokoje z TV i łazienkami, halę z matami, basen odkryty, boisko do gier zespołowych (siatkówka, koszykówka, piłka nożna), teren zielony - rekreacyjny, salon gier - bowling, tenis stołowy, automaty do gier, ceymbergaj, bokser, a także mini-golf. Wszystko to w malowniczej okolicy, w ośrodku oddalonym o ok. 2 km od morza (większość trasy z ośrodka do morza wiedzie przez las). W pobliżu mamy możliwość skorzystania z kajaków oraz rowerów wodnych, a ok 5 km od ośrodka (Stegna) znajduje się park linowy, do którego dojechać i wrócić możemy meleksami. 

Treningi i realizacja programu sportowego i rekreacyjnego

Jako że Obóz "Fight Zone" nosi znamiona obozu sportowego, najbardziej zależy nam na infrastrukturze sportowej, do której nie możemy mieć dotychczas zarzutów. Treningi specjalistyczne kickboxingu możemy przeprowadzać na hali namiotowej z matami lub na boisku z powierzchnią tartanową, treningi w terenie realizować możemy na dostępnym miejscu rekreacyjnym lub we wspomnianej okolicy, która może pełnić rolę urozmaicenia treningowego - trening outdoor, cross, ogólnorozwojowego, marszobieg, bieganie. Warunki w Sztutowie pozwalają nam prowadzić treningi zarówno dla zawodników zaawansowanych, początkujących, a także dla osób, które nie trenują na co dzień kickboxingu, lecz chciałyby wykorzystać czas wakacyjny, aby poznać nową dla siebie dyscyplinę sportową.

Dwa turnusy oraz Zgrupowanie Kadry Polski

Z dumą zaznaczamy, że niektóre osoby są z nami od początku naszego istnienia, czyli od 2007 roku! Dzieci, które z nami wyjeżdżały na obóz są już młodzieżą, a nawet wkroczyły w dorosłość. Nadal są z nami, nadal trenują i wyjeżdżają na sprawdzone obozy sportowe FIGHT ZONE. Na przestrzeni lat zauważyliśmy, że nasze obozy, aby mogły zachować swój urok, swoje walory i właściwości, muszą zostać podzielone na dwa turnusy. W 2018 roku podzieliliśmy Obóz Letni na II turnusy na zasadach: I turnus - dzieci i młodzież do 16 r.ż., II turnus - młodzież, dorośli, przy czym II turnus wzmacniany był również udziałem zawodników Kadry Narodowej juniorów w kickboxingu!

W 2021 roku poszliśmy jeszcze dalej. Poztanowiliśmy podzielić OBÓZ LETNI FIGHT ZONE na II turnusy i opócz tego jeszcze zorganizować w Sztutowie zgrupowanie Kadry Polski. W pierwszym turnusie wychodzimy z propozycją Obozu dla dzieci w wieku 7-13 lat, natomiast w drugim turnusie mogą wziąć udział osoby od 13 roku życia, a także zawodnicy, na co dzień trenujący w grupach sportowych, przygotowujący się do zawodów a także młodsi medaliści Mistrzostw Polski z kat. kadet młodszy, starszy, junior, jak również senior. Zaznaczamy, że zarówno w I, jak i w II turnusie mogą wziąć udział osoby, które na co dzień nie trenują kickboxingu, a więc również osoby spoza Klubu Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego.

W Sztutowie trzeci rok z rzędu odbywać się będzie również Zgrupowanie Kadry Narodowej juniorów Polskiego Związku Kickboxingu. Będzie ono zamknięte i stanowić będzie końcowy etap przygotowań do Mistrzostw Europy 2021, które odbędą się na Węgrzech. Tym razem Zgrupowanie nie będzie łączone z obozem klubowym, który został podzielony na dwa turnusy.

Nie trenujesz KICKBOXINGU? Poznaj kickboxing na obozie!

Na każdy turnus, corocznie staramy się dobierać kadrę trenerską w taki sposób, abyśmy mogli prowadzić zajęcia dla zawodników zaawansowanych (przygotowanie pod zawody), początkujących (trenujących od niedawna lub rekreacyjne), jak i zupełnie nie związanych z tą dyscypliną sportową. Nasi doświadczeni trenerzy potrafią pracować z zawodnikami wyczynowymi, jak i z osobami zupełnie początkującymi. 

Nasz Obóz może być traktowany również jako obóz, który posłuży poznaniu nowej dyscypliny, który zachęci do uprawiania sportu i zintegruje z grupą osób o podobnych zainteresowaniach. Nasz Obóz to również promowanie zdrowego trybu życia i okazja do przeżycia sportowej przygody!

Kadra trenerska i wychowawcza - bezpieczeństwo, doświadczenie, fachowość 

I turnus Obozu "Fight Zone" zgłoszony będzie do Kuratorium Oświaty i podlegać będzie kontroli tej Instytucji oraz Sanepidu. Do sprawowania opieki 24h na dobę nad naszymi najmłodszymi Obozowiczami organizujemy doświadczoną i fachową kadrę wychowawczą i trenerską. Wszyscy opiekunowie posiadają ukończony kurs wychowawców kolonijnych lub przygotowanie pedagogiczne (często są to nauczyciele, trenerzy). Kadra szkoląca to doświadczeni trenerzy i instruktorzy Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, utytułowani zawodnicy: Rafał Karcz, Tomasz Hirsz, Paulina Stenka, Adam Wróbel. 

Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie trening, zabawa, integracja i wspaniała sportowa przygoda! 

Gorąco zachęcam do udziału w piętnastej edycji Obozu "Fight Zone"

oraz w IV KICKBOXING CAMP dla młodzieży i dorosłych

Rafał Karcz

 

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!