Blisko 100 sportowców trenowało w Sztutowie

Od 26 czerwca do 14 lipca w Sztutowie, w Ośrodku Kolonijnym ALGA stacjonowali kickboxerzy od kategorii dziecka, po kadeta, junora i seniora. Podczas pierwszego turnusu, trwającego od początku wakacji do 2 lipca, w piętnastej edycji Obozu FIGHT ZONE udział wzięło łącznie 57 osób, natomiast w IV KICKBOXING CAMP dla młodzieży i dorosłych - 21 osób. W ostatnim kickboxerskim obozie, który był Zgrupowaniem Kadry Narodowej udział wzięło 13 najlepszych w kraju zawodników w gronie juniorów formuły pointfighting. 

I Turnus. 

26 czerwca rozpoczęliśmy maraton kickboxingu w Ośrodku ALGA. 50 dzieci do 12 roku życia wraz z 7-osobową kadrą wychowaców i trenerów. Był to czas bardzo aktywny, bogaty w treningi, jak również w zabawy i przygodę. Turnus ten zgłoszony był do Kuratorium Oświaty jako wypoczynek i podlegał kontroli tej instytucji, jak również Sanepidu.

Czuwałem nad sprawną organizacją, przebiegiem Obozu i bezpieczeństwem Obozowiczów. Za bezpieczeństwo również oraz za realizację programu obozowego odpowiedzialna była silna w tym roku kadra wychowawców i trenerów. W tym miejscu dziękuję za profesjonalizm: Tomkowi, Adamowi, Paulinie, Klaudii, Beacie i Asi. To był mocny skład - DALIŚMY RADĘ! Dzieci miały zapewnione dwa treningi dziennie, całodzienne wyżywienie, opiekę kadry, ubezpieczenie oraz liczne atrakcje, poczynając od 3-godzinnej wizyty w Parku Przygody w Mikoszewie, po basen ze zjeżdżalniami, rowery, kajaki, plażowanie, park linowy, gry i zabawy ruchowe, podchody, bitwę na wodne balony i inne! Na koniec dyskoteka oraz wieczór przy ognisku. Każdy obozowicz otrzymał pamiątkę w postaci deseczki, upamiętniającej udział w obozie, a także upominki, ufundowane przez wiodącą na rynku Firmę SPORT MASTERS. Nagrody ufundowała również RaVKAr Akademia (sklep online). 

Dzieci miały również zapewniony bezpieczny transport w obie strony dzięki zaangażowaniu Firmy Przewozy Autokarowe TRANS-BUS Mateusz Makurat z Wejherowa - dziękuję!

II turnus

Dni 2-8 lipca również minęły pod znakiem pracy i aktywności. 21 osób wzięło udział w organizowanym po raz czwarty obozie pn. KICKBOXING CAMP. W przeciwieństwie do Obozów "Fight Zone", które organizuję od 15 lat, KICKBOXING CAMP to stosunkowo świeży projekt. Tym razem oprócz młodzieży klubowej powyżej lat 13, gościnne w Obozie wzięli udział zawodnicy Academy Martial Arts z Włocławka oraz trenerzy Marta Klińska i Paweł Sidor. Trenerzy Ci również wnieśli wiele nowego do programu treningowego KICKBOXING CAMP i mam nadzieję, że współpraca pod kątem organizacji obozów w Sztutowie będzie się rozwijać. W tej grupie mieliśmy do dyspozycji oprócz realizacji programu treningowego: park linowy, park przygody w Mikoszewie, paintbal, basen i zjeżdżalnie, plażowanie oraz przejażdżkę bananem. 

 

Zgrupowanie Kadry Narodowej

W dnach 8-14 lipca miałem zaszczyt prowadzić w Sztutowie Obóz juniorskiej Kadry Polski w kickboxingu formuły pointfighting. Praca z mocno zaangażowanymi zawodnikami, na tak wysokim poziomie to sama przyjemność, ale też duże zobowiązanie. Obóz kadrowy pomoże mi z pewnością wyselekcjonować ścisłą Reprezentację Polski na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Czarnogórze w dniach 5-14 listopada. W Zgrupowaniu udział wzięli zawodnicy z takich miejscowości jak: Piaseczno, Stanisławów, Pionki, Wieliczka, Bełchatów, Pabianice, Wałcz, Luzino. 

Uważam, że organizacja trzech turnusów w Ośrodku Kolonijnym ALGA to wspólny sukces mojej Akademii, która przejęła większość obowiązków, związanych z organizacją Obozów oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego. W Drużynie SIŁA! Zapowiadam już, że za rok kolejna edycja Obozu FIGHT ZONE, a także KICKBOXING CAMP odbędzie się w Sztutowie! Już dzisiaj zapraszam do MIKOSZEWA na obóz zimowy dla kadetów i juniorów (10-17 lat). - IV KICKBOXING WINTER CAMP.

Obszerna galeria zdjęć z Obozów na www.facebook.com/fightzone.obozy 

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!