Kickboxing olimpijski

Kategorie: artykułySport

20 lipca 2021 sesja MKOL (Międzynarodowy Komitet Olimpijski) w Tokio zaakceptowała oficjalnie (z uznaniem pełnym) dyscyplinę Kickboxing pod auspicjami Światowej Organizacji Kickboxingu WAKO - do której należy Polski Związek Kickboxingu. Jesteśmy na stałe już w rodzinie olimpijskiej - teraz czekamy na ostatni krok naszej długiej drogi - na włączenie Kickboxingu do programu Igrzysk Olimpijskich.

[Polski Związek Kickboxingu]

Zarówno Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe, którego jestem pomysłodawcą, założycielem i prezesem jak i KTS-K GOSRiT Luzino, w którym prowadzę treningi są członkami Polskiego Związku Kickboxingu. Obecnie 6 zawodniczek należy do Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu, są to: Agata Drewa (kadetka młodsza), Julia Drewa, Żaneta Stenka (kadetki starsze), Natalia Stemplewska (juniorka) oraz najbardziej utytułowane zawodniczki: Zuzanna Kalbarczyk i Paulina Stenka. Wszystkie dziewczyny to zawodniczki, które prowadzę od początku ich przygody z kickboxingiem!

Dwie ostatnie wymienione mają w swoim dorobku oprócz tytułów wielokrotnych Mistrzyń Polski, medale Mistrzostw Świata (w tym złoto Pauliny w juniorach w 2018 - Włochy i brąz w seniorach w 2019 - Turcja), Mistrzostw Europy. Zuzia i Paulina wielokrotnie również zdobywały Puchar lub stawały na podium Pucharu Świata w Austrii oraz na Węgrzech.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!